сите категории

Стапчиња за јадење

Дома> Прибор за на маса > Стапчиња за јадење

Природни, повеќекратни класични стапчиња за јадење, кои не се лизгаат, Јапонски стапчиња за сечкање, 5 пара, подароци, сет за дрвени стапчиња за јадење


Место на потекло:Кина
Бренд име:Јан Хуи Лин
Број на моделот:ST0183
Потврдување:LFGB FDA SGS FSC
Прилагодено:Лого, големина, облик, пакет за подарок
Пакување Детали за:Безбедносно пакување за извоз на големо
Услови за достава:EXW, FOB, CIF, CAP, DDP, DAP
Начин на плаќање:TT, Western Union, Paypal
Опис

СУРОВИНА: Нашите стапчиња за јадење се направени од висококвалитетно природно дрво, здрави, издржливи и чисти!

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ: 9 инчи (23 см) долги, 5 пара по кутија, типичен комплет стапчиња за јадење од природно дрво во јапонски стил.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ: Нелизгачки дизајн на сека Стапчиња, лесни и лесни за држење, особено за почетници, нема да се чувствувате уморни по долготрајна континуирана употреба. Нашите производи се направени од природно дрво, без БПА, без формалдехид, без бензен. Безбедно за деца и возрасни!

АПЛИКАЦИИ: Погоден за дома, хотел, ресторан, патување, може да се користи и како фиба, добар избор за подарок. Идеален за секоја вечера во азиски стил, вечер за суши, супа од тестенини, чинија со ориз, шабу-шабу, корејска скара итн.

спецификации
Точка имеПодароци за повеќекратна употреба Бамбус мачка Дизајн стапчиња Јапонски стапчиња за подароци за суши и азиски јадења
големина8.8 инчи (22.5 см) Приспособено прифатливо
материјалдрво
MOQкутија од 500
ПримерокИнформации
ПредностПриродните предмети ви носат лесен еколошки живот.
Недостатоци100% природна убава текстура, никогаш не наоѓате 2 исти
Како да се грижитеРедовно рачно миење со топла вода и сапуница, а потоа сушење на воздух природно; Редовно користете сува крпа со масло за храна за одржување на убавината и сјајот по 5-10 пати употреба.
детали за
2
3
4
5
6
Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање