сите категории

Сад за готвење

Дома> Прибор > Сад за готвење

Големопродажба на големо Алатка за готвење Клип за храна Салата со месо BBQ Тост Стеги за леб Дрвени маша за сервирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:Јан Хуи Лин
Број на моделот:WK0097A
Потврдување:LFGB FDA SGS FSC
Прилагодено:Лого, големина, облик, пакет за подарок
Пакување Детали за:Безбедносно пакување за извоз на големо
Услови за достава:EXW, FOB, CIF, CAP, DDP, DAP
Начин на плаќање:TT, Western Union, Paypal
Опис

Изработен од висококвалитетен дрвен материјал, безбеден, нетоксичен и издржлив.

Анти-лизгачка рачка, спречува вашите раце да попарат со добро чувство на рака.

Мазна површина, отпорна на топлина, лесно се чисти и може да се мие во машина за садови.

Отпорност на високи температури, погодно се користи за собирање разновидна храна во бифе, бар или дури и забави.
Идеални за сервирање разновидна храна, салата, торта, леб и стек од филе на скара, скара и друго. клештите за готвење се направени од природен бамбусов материјал, отпорни на абење и кинење, полираната површина допира мазна и удобна, тие се лесни и во добра форма, лесни за носење, имаат стабилен дизајн на градба да траат долго време

спецификации
Точка имеГолемопродажба на големо Алатка за готвење Клип за храна Салата со месо BBQ Тост Стеги за леб Дрвени маша за сервирање
големина25cm 27cm 28cm Прилагодено прифатливо
материјалдрво
MOQ500pc
ПримерокИнформации
ПредностРазлична форма, разлика големина за различна храна
користењеСечење за пица, торта, сирење и др
Како да се грижитеРедовно рачно миење со топла вода и сапуница, а потоа сушење на воздух природно; Редовно користете сува крпа со масло за храна за одржување на убавината и сјајот по 5-10 пати употреба.
детали за
2
3
4
5
6
Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање