сите категории

Сервизче

Дома> Прибор за на маса > Сервизче

Зголемен сет за садови за повеќекратна употреба Чинија за вечера од црно оревово дрво за ресторан


Место на потекло:Кина
Бренд име:Јан Хуи Лин
Број на моделот:WK2608L
Потврдување:LFGB FDA SGS FSC
Прилагодено:Лого, големина, облик, пакет за подарок
Пакување Детали за:Безбедносно пакување за извоз на големо
Услови за достава:EXW, FOB, CIF, CAP, DDP, DAP
Начин на плаќање:TT, Western Union, Paypal
Опис

[Единствена боја]Ниту еден од чинијата нема да биде ист. 100% орев со уникатно зрно дрво, природен раб на кора, боја и дезен. Убавите бои без дамка може малку да се разликуваат и да влијаат на температура, влажност и сувост поради градбата од природно дрво. Порелаксирачки е и попријатен за употреба, а можете да го почувствувате вкусот на природата.

[Рачно изработено]- Прекрасно рачно изработено дрвен сервирање основни работи. Секој послужавник за дрво од багрем е изработен рачно и сите ќе имаат уникатни варијации.   

[Повеќенаменски]Совршен дизајн чинии за повеќекратна употреба за сендвичи, салата, храна со прсти, сирење, хамбургери, предјадења, овошје, бонбони, јаткасти плодови дури и како послужавник за монети или декорација на домот. Дрвените чинии за вечера се цврсти, лесни и погодни за секојдневна употреба. Нема страв од чипс или пукнатина во споредба со оние порцелански чинии за вечера. лесен за носење за на отворено, кампување.

спецификации
Точка имеНеправилна домашна кујна солидна Дрвени сервирање Сет чинии за вечера за кафе
големинаAvailable size 30*12*2cm 26*21*2cm 30*20*2cm 16*13*2cm 20*20*2cm Customized acceptable
материјалБагрем, орев, буково цврсто дрво
MOQ100pc
ПримерокИнформации
ПредностРазлична форма, разлика големина за различна храна
Недостатоци100% природна убава текстура, никогаш не наоѓате 2 исти
Како да се грижитеРедовно рачно миење со топла вода и сапуница, а потоа сушење на воздух природно; Редовно користете сува крпа со масло за храна за одржување на убавината и сјајот по 5-10 пати употреба.
детали за
2
3
4
5
6
Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање