сите категории

Мача и гонг фу чај

Дома> homeware > Мача и гонг фу чај

Додаток за церемонијален натпревар од бамбус, јапонски сет за чај со матка со држач за држач за матење


Место на потекло:Кина
Бренд име:Јан Хуи Лин
Број на моделот:WK0748A
Потврдување:LFGB FDA SGS FSC
Прилагодено:Лого, големина, облик, пакет за подарок
Пакување Детали за:Безбедносно пакување за извоз на големо
Услови за достава:EXW, FOB, CIF, CAP, DDP, DAP
Начин на плаќање:TT, Western Union, Paypal
Опис

Подобрете го вашето искуство со matcha:уживајте во автентичното церемонијално искуство со мача со мешање на вкусна шолја меча што не пенува со нашиот сет од 100% бамбус. Рачно изработената мешалка за вилушка го произведува најдобриот крем и пена. Лажицата ја мери совршената количина на прав. Лажицата се користи за мешање на мечата.

Најдобар натпревар:Вкусете ја разликата. Традиционалните метални мешалки можат да ви дадат чај со горчлив вкус. Спротивно на тоа, нашата жица за бамбус обезбедува подобар, повкусен чај. Нашите мешалки за вилушка се дизајнирани да даваат најдобри резултати на мешање и се направени во совршена форма за ефикасно мешање на пенлива шолја чај.

УНИКАТНИ ИДЕИ ЗА ПОДАРОЦИ:Комплетите за мача прават убави и практични подароци. Комплетот многу го олеснува користењето на мача како пијалок за начин на живот. Импресионирајте ги вашите најблиски со споделување комплет што им овозможува да го подготват најприродно најкорисниот пијалок на светот. Вклучува целосни упатства за правење чај и нега на производот.

спецификации
Точка имеBamboo Matcha Ceremony Accessory Japanese Matcha Tea Set with Матка размахване Bowl Holder Scoop
Поставете ВклучувајќиЈапонски сет чај со Matcha, вклучувајќи матче, керамички сад и држач за матење, традиционална топка
материјалБамбус керамика
MOQ500pc
ПримерокИнформации
ПредностПриродниот материјал ви носи удобен живот
користењеИзработка на чај
Како да се грижитеРедовно рачно миење со топла вода и сапуница, а потоа сушење на воздух природно; Редовно користете сува крпа со масло за храна за одржување на убавината и сјајот по 5-10 пати употреба.
детали за
2
3
4
5
6
7
Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање
поврзани со производот