сите категории

Вести

Дома> За нас > Вести

Хунан Стар Карпентер

Време: 2022-08-18 Посети: 36

Нашиот столар Хунан се наоѓа во градот Лиу Јанг, провинцијата Хунан, Кина. Ова е прекрасно село опкружено со планини. Уникатната природна географска средина ни носи висококвалитетни бамбус и дрвени материјали, Имаме долгогодишно искуство во производство и извоз на еколошки кујни, занаети за домашна опрема. Посветување посебно внимание на деталите од животот на потрошувачите за да се исполнат навиките на потрошувачите. Бамбусот и предметите од дрво се деликатни и убави по структура. Според природната текстура на дрвото се подготвува убава графичка структура. Обликот на производот е чуден и извонреден. Тоа е и практична и уметничка декорација дома. Исклучително е и има колекционерска вредност. Избришете ја монотонијата на обичните дрвени предмети во традиционална смисла. Дрвените производи исто така ја одразуваат удобноста и грижата. Во споредба со ладното стакло, керамичките прибор и монотоните пластични производи, стабилните и елегантни производи од бамбус и дрво се особено пријателски расположени и се чувствуваат повеќе интимна со природата кога се користи. Многу среќни и опуштени. Производот од бамбус и дрво, исто така, има многу истакнати предности: зачувување на топлина, против горење и издржливост. Постојат многу серии од бамбус и производи од дрво, како што се: чинии за салата од бамбус и дрво, тацни за сервирање, шолји и чинии за кафе, шолји, даски за сечење, чинии за вечера, ножеви, вилушки, лажички, прибор за јадење, прибор за готвење, прибор за шпатули, скимер , леле ,Минато

Сервер, тонг, стапчиња за јадење, садови за готвење, садови за печење, прибор за јадење, прибор за јадење, прибор за јадење, прибор за јадење, комплет чај за мача, чешли, домашен прибор, артикли за промоција на подароци и др.. Сите наши производи се направени од природно дрво или материјал од бамбус, кои поминале сертификатот за инспекција за безбедност на храната, со годишно производство до 20 милиони парчиња, кои се широко користени во домови, ресторани, кампување, кафетерии, кафулиња, салони, промоции за подароци итн. Сега, се повеќе луѓе користат садови од бамбус дрво , загрижени за квалитетот на животот и еколошката средина. Нашите производи целосно го одразуваат нашето чувство за општествена одговорност и упорното стремење за заштита на животната средина. Секогаш ќе се стремиме да развиеме подобри производи од природно дрво и бамбус за да додадеме сјај на нашиот прекрасен живот.

Пред Назад кон новостите Следна