сите категории

лажица

Дома> Кујнски додатоци > лажица

Лажица со долга рачка мерна лажица од 100% природно дрво за зрно кафе со клип за печат за кеси


Место на потекло:Кина
Бренд име:Јан Хуи Лин
Број на моделот:WK62803L
Потврдување:LFGB FDA SGS FSC
Прилагодено:Лого, големина, облик, пакет за подарок
Пакување Детали за:Безбедносно пакување за извоз на големо
Услови за достава:EXW, FOB, CIF, CAP, DDP, DAP
Начин на плаќање:TT, Western Union, Paypal
Опис

1.ЛАЖИЦА МЕРЕН КАПАЦИТЕТ  Кога станува збор за правење одлично кафе или чај, неопходно е да се користи вистинската количина на талог од зрна. Нашата дрвена топка со долга рачка мери приближно 1 лажица мелено кафе, така што секое пијалак што го правите останува конзистентно

2.ДВОЈКИ КАКО ЧЕСНИЦА   Отфрлете ги лажиците и штипките што ги користите сега и направете 2 пијалоци со 1 алатка! Лесно преминете од клип за топка/лажичка во чанта и чувајте го вашето кафе, чај, протеински прав, влакна во прав и се што друго можете да земете свежо за следниот ден!

3. ПОВЕЌЕНАМЕНСКА АЛАТКА 2-ВО-1  Нашата лажица е 6.3 инчи висока x 1.5 инчи ширина x 0.6 инчи (16cm x 4cm x 1.5cm) и убаво се балансира во вашата рака. Користете ја за кафе, чај, шеќер, брашно и сè друго што ви треба за да го измерите, измерите, и клип.

4.РАЧНО ИЗРАБОТЕНО ОД ОБНОВЛИВО ДРВО   Отфрлете ги грдите пластични топчиња, па дури и бакарните или не'рѓосувачки челик за алтернатива попријателска за земјата. Секоја од нашите лажици е рачно изработена од обновлив бамбус и уникатно зрно дрво на секоја од нив.

спецификации
Точка имеЛажица со долга рачка мерна лажица од 100% природно дрво за зрно кафе со спојка за печат за кеси
големинаДостапна големина 16cmx4cmx1.5cm Прилагодено прифатливо
материјалБуково дрво
MOQ500pc
ПримерокИнформации
ПредностРазлична форма, разлика големина за различна храна
Недостатоци100% природна убава текстура, никогаш не наоѓате 2 исти
Како да се грижитеРедовно рачно миење со топла вода и сапуница, а потоа сушење на воздух природно; Редовно користете сува крпа со масло за храна за одржување на убавината и сјајот по 5-10 пати употреба.
детали за
2
3
4
5
6
Прашања и одговори на клиенти
    Не одговараше на ниту едно прашање!
Испраќам барање